Tekirdağ Doğalgaz Mühendislik Bilgi Paylaşım Portalı ..::Hazırlayan: Mak.Müh. Hüseyin ÖNÖZ ::..
 
Anasayfa  Tekirdağ  Trakyagaz Isıtma Sistemleri Mekanik Sistemler  Havalandırma Sistemleri  İletişim-Hakkımda  Forum
Doğalgaz Bilgileri
Trakya Gaz
Abonelik  
Doğalgaza Geçiş
Merkezi Sistemi
Bireysel Sistem
Sık Sorulan Sorular   
Faydalı Bilgiler


Tekirdağ'da Kullanılacak
Doğalgaz Cihazları
Kalorifer Kazanı
Doğalgaz Brülörlü
Kombi
Kat Kaloriferi
Doğalgaz Sobası
Doğalgaz Şofbeni
Doğalgaz Şöminesi
Fırın ve Ocak
Doğalgaz Son Teknolojisi

Faydalı Linkler
Trakya Gaz
Ceylanın Rüyası Çorlu Kreş ve Gündüz Bakımevi
Doğalgazın Emniyeti
DoğalGaz Tarifeleri
Doğal Gaz Piyasası Yönetmelikleri
Trakya Gaz'da Proje Aşaması
2007 Uluslararası Doğalgaz Kongresi
Doğalgaz Piyasası Kurul Kararları
Hangi Kombi Tercihiniz?
Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu
Tekirdağ Valiliği
Tekirdağ Belediyesi
Makina Mühendisleri Odası


Www.TekirdagDogalgaz.Com Mak.Müh.Hüseyin ÖNÖZ

Yogusmalı Isıtma Sistemleri

  

           

   Yoğuşmalı Cihazlar   

 

   Tekirdağ'da duman gazlarında bulunan su buharının kazan içerisinde yoğuşması kazan ömrünü olumsuz etkilediğinden, engellenmek istenir. Bu nedenle su buharı duman gazı ile birlikte bacadan atmosfere atılır. Ancak bu su buharı bir enerji taşımaktadır ve klasik tip sıcak su kazanlarında bu enerjiden faydalanmak mümkün değildir. Günümüzde bu enerjiden de faydalanmanın yolları bulunmuştur. Yoğuşmalı kazanlar duman gazında bulunan su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave enerji kazanır. Villa uygulamalarında belirli kapasiteye kadar duvara asılan tipleri de mevcuttur.


     
Yoğuşmalı kazanlarda olduğu gibi bu cihazlar da duman gazı içerisindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave enerji kazanırlar. Böylece daha az enerji tüketimi ile işletme maliyeti düşer.

 

   Yakıt fiyatları her gün artarken ekonomi için konforunuzdan vazgeçmeyin. Yoğuşmalı Kombilerle her zaman daha az yakıt tüketin  Yoğuşmalı Kombiler %107’ye Yoğuşmalı Kazanlar %110 ulaşan yüksek verimleriyle, hava ve gaz tarafındaki tam modülasyon yapabilmeleriyle, özel Magnezyum-Alüminyum-Silisyum alaşımlı döküm eşanjörleriyle ve hassas oda sıcaklığı kontrol imkanı ile yakıt tüketiminde çok yüksek tasarruf sağlar. Yoğuşmalı Kombi kullanıcıları, memnuniyetlerini dile getirirken özellikle yüksek konfor yaşadıklarını ve düşük yakıt tüketmenin getirdiği mutluluğu vurgulamaktadırlar.

** 2005 yılı başında 40 USD/varil olan petrol fiyatları, 2006 yılı ağustos ayı başında 78 USD/varil fiyatına ulaşmıştır. Enerji maliyetleri giderek artarken, verimli sistemler düşük yakıt tüketimleri ve gittikçe kısalan geri ödeme süreleri ile ön plana çıkmaktadır. Yoğuşmalı Kombinin, ilk yatırım maliyetindeki farkını geri ödeme süresi her geçen gün azalmaktadır. Eskiden iyi bir alternatif olan  Yoğuşmalı Kombi günümüzde vazgeçilmez olma yolunda ilerlemektedir.

     Örneğin; İngiltere’de yeni çıkan kanun ile 01 Nisan 2005 tarihinden itibaren duvara takılan tüm cihazların yoğuşmalı olması zorunluluğu getirilmiştir. Buradaki amaç yakıt tüketimini azaltarak ülke ekonomisini güçlendirmek ve çevreye saygılı cihazlar kullanarak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmaktır. Hollanda ve Almanya gibi diğer Avrupa ülkelerinde ise bu cihazların kullanımını arttırmak için destekleyici yasalar çıkarılmıştır.

 

 

Reklam
"YENİ" REKLAM VERMEK İÇİN

 Ayterm - Isısan Buderus

NTVMSNBC Haber


İstatistiklerimiz
Saat :
Aktif Kulanıcı : 1
Dün Giris : 146
Bugün Giris : 65
Toplam Giris : 1654368
FoXXLy Copyright Her hakkı saklıdır. © 2005 - 2007 TheTurkler.com Site Sahibi :Mak.Müh Hüseyin ÖNÖZ Her hakkı saklıdır. © 2007